oktoober 10, 2012

Himaalaja kalligraafia näitus 9.10-21.10.2012 

Kullo Lastegaleriis Kuninga 6, vanalinnas
Avamine 11.10 kell 18.30. Esineb Orient Accident Trio
Kalligraafia kunsti näitus Kullo Lastegaleriis edastab erinevatest Himaalaja kultuuridest pärit tuntud kunstnike ja kalligraafide töid mis hoiavad alles LIMBU, MITHILA, NEWARI, TIIBETI, MAGARI, NEPALI vana kirja ja visuaalse esteetilise teksti edastamise traditsioone . Põhiesinejad on kunstnikud Tashi Mannox ja Tashi Norbu.

Näitus kuulub Himaalaja filmi ja kultuuri päevade programmi.
http://www.himaalaja.ee/programm2012.html
12.10 ja 13.10 Tiibeti kalligraafia töötuba kunstnik Tashi Mannox'iga
http://www.himaalaja.ee/TashiMannoxEst2012.html
TASHI Mannox on budistist meditatiivne kunstnik ja meisterlik Lääne –Tiibeti traditsioonilise ja kaasaegse
kalligraafia kujutaja. Sündis Budistlikus peres Birminghamis, Inglismaal. Juba lapsepõlves huvitus ta kunstist. Lühikest aega peale kaunite kunstide Bakalauruse kraadi omandamist Lancasteri polütehnikumis sai temast Tiibeti Kagyu koolkonna budistlik munk ja talle anti austav nimi Tsering Tashi. Ta veetis seitseteist aastat Aasia Himaalaja piirkonnas õppides Tiibeti kunsti, keelt, kultuuri ja budistlikku filosoofiat.
Munga õpingutega samal ajal omandas Tiibeti erinevaid kalligraafia stiile Tiibeti Karma Gardri kunstitraditsiooni jätkavate parimate Tiibeti Laamade-õpetajate juures - Šherab Palden Beru, H.E. Situ Rimpotše ja Akong Tulku Rimpotše.
Tema kalligraafilised tööd,ikonograafia, seinamaalid ja maalid põhinevad Himaalajamüstilistel mõtetel ja tunnetel ja sügavalt juurdunud budistlikulmeditatiivsel keskendumisel. TASHIkunst on jumalikult peegeldav ja naturalistlik,esindades Tiibeti budistliku kalligraafia puhast spirituismi.
Ta oli ametlik dekoratiivnemaalikunstnik Tiibeti kloostrites. Tema kalligraafiateosed on ülemaailmselt tunnustatud ja hinnatud kui ühed parimad humanistliku
kunsti näited. Tema maalid ja kalligraafia on eksponeeritud rahvusvahelistes Kalligraafia/ Kunsti Muuseumites, sealhulgas Londonis, New Yorgis, Araabia Ühendemiraatides, Austraalias, Uus-Meremaal, Venemaal ja Taanis.

http://www.himaalaja.ee/TashiMannoxEst.html
https://www.tashimannox.com/
Tashi Norbu on sündinud Bhutanis, õppinud Tiibeti maali Dharamsalas, Indias. Tema kunstianne viis teda Belgiasse, kus õppis Saint Lucase Kunstiülikoolis Gentis ja töötas Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Museum of Contemporary Art, S.M.A.K. Museum). Seal sai teadmisi lääne kunstist ja ühendab oma töödes lääne kunsti ning Tiibeti maali õpingute kogemusi. Tashi kunst väljendab kosmopoliitset ja traditsioonilist ning püüdleb rahu ja harmoonia poole. Tashi elab ja töötab praegu põhiliselt Amsterdamis kus ta on asutanud Tiibet Kunsti Liikumise (Tibet Art Movement).
www.tashinorbu.be


 

1 kommentaar:

Unknown ütles ...

See on tõesti väga hea artikkel, ma otsisin seda pikast time.Thanks uuesti artikkel.
No Addicton Powder
Sandhi Sudha Oil
Slim N Lift Aire Bra
Hanuman Chalisa Yantra
Hanuman Chalisa Yantra